ВИЈЕСТИ

РАДОСТ У МЕДИЈСКОЈ КУЋИ: Дјеца са Косова и Метохије посјетила Радио-телевизију Градишка

У оквиру пројекта „Спојимо дјецу Косова и Метохије и Републике Српске“, Радио-телевизију Градишка данас су посјетили малишани из Основне школе „Свети Сава“ из Граце и Основне школе „Вук Стефановић  Караџић“ из Прилужја.

Ова посјета била је прилика да се гости са Космета упознају са радом локалног медијског јавног сервиса, али и да подијеле своје утиске о боравку у Градишци.

Током обиласка РТВГ-а, ученици су имали прилику да завире у радијски и телевизијски студио, сазнају како настају вијести, те како изгледа један радни дан новинара, водитеља и техничке екипе.

Најхрабрији међу њима опробали су се и испред микрофона, преносећи поздраве својим вршњацима и домаћинима.

Ученици Основне школе“Вук Караџић“ из Прилужја, Катарина, Иван и Душан били су гости радијског програма и том приликом истакли да су у Градишци лијепо дочекани и да ће из нашег града понијети најљепше успомене. Према њиховим ријечима, домаћини су се потрудили да им боравак буде што угоднији и садржајнији.

Колектив РТВ Градишка изразио је велико задовољство што је имао прилику да угости ове дивне младе људе, наглашавајући да су врата ове медијске куће за браћу са Космета увијек широм отворена. Поручено је да овакви сусрети изнова потврђују нераскидиве везе и солидарност између српског народа из Републике Српске и са Косова и Метохије.

Подсјећамо, дјеца са Косова и Метохије бораве у Градишци у оквиру традиционалне акције коју организује Одбор за помоћ Косову и Метохији из Републике Српске, а угостиле су их породице њихових вршњака са подручја нашег града. Повратак на Косово и Метохију је предвиђен сутра ујутро.

Г.В.

YouTube player

Повезани чланци

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button