
Полицијски службеници Полицијске управе Градишка успјешно су реализовали акцију појачаних мјера и радњи усмјерених на сузбијање злоупотребе опојних дрога. У овој акцији слободе је лишено лице иницијала Г.Т. из Градишке, због сумње да је починило кривично дјело „Неовлаштена производња и промет опојних дрога“.

На основу наредбе Основног суда у Градишци, извршен је претрес стана, путничког аутомобила и других објеката које користи Г.Т. Том приликом полиција је пронашла и одузела: одређену количину суве биљне материје која изгледом асоцира на марихуану, импровизовану лабораторију за производњу психоделичних гљива, смјесу за производњу бруто масе од 525 грама, специјализована средства за третирање, новац и друге предмете који се могу довести у везу са овим кривичним дјелом.
Кажњени и конзументи
У оквиру исте акције, полицијски службеници су евидентирали и два прекршаја по члану 4. Закона о производњи и промету опојних дрога. Прекршајне пријаве поднесене су против лица С.К. и С.К., такође из Градишке.

О свим детаљима и предузетим мјерама обавијештен је дежурни тужилац Окружног јавног тужилаштва Бања Лука. Он је наложио да се након комплетирања и документовања предмета достави званичан извјештај о почињеном кривичном дјелу против осумњиченог Г.Т.



