
У Градишци је данас одржана сједница Колегијума Скупштине Града на којој је утврђен приједлог дневног реда за предстојећу 16. редовну сједницу парлaмента. Одборници ће у четвртак, 2. јула од 9 часова расправљати о укупно 20 тачака.

На обимном дневном реду наћи ће се неколико стратешких докумената, укључујући Приједлог Акционог плана за унапређење друштвене кохезије и изградњу повјерења (2026-2030), као и извјештај о реализацији пројекта „Дигитална Градишка“ за период 2024–2025. година, који прати дугорочну Стратегију развоја града до 2031. године.
Локални парламент ће анализирати и стање у кључним секторима током 2025. године кроз информације о привреди, култури, те шумарству и ловству на подручју Градишке.
Посебну пажњу јавности привући ће сет одлука из области просторног уређења. Пред одборницима је Приједлог Одлуке о доношењу Урбанистичког плана града Градишка 2021-2041. године, као и измјене и усвајања неколико регулационих планова.
Радио-телевизија Градишка ће директно преносити сједницу.
Г.В.



