
Фудбалски клуб „Слога“ из Горњих Подградаца сутра, 26. јуна, и у суботу, 27. јуна, свечано ће обиљежити велики јубилеј – 100 година постојања и успјешног рада. Овим изузетним достигнућем, „Слога“ се сврстава међу спортске колективе са најдужом и најбогатијом традицијом на подручју Републике Српске и Босне и Херцеговине.
Обиљежавање вијека постојања почиње сутра свечаном академијом сутра, у 20 часова на помоћном стадиону „Др Милутин Вучковац“ на којој ће кроз документарни филм бити оживљена богата историја клуба. Посебан печат овом догађају даће промоција монографије „ФК Слога – 100 година постојања“, аутора и познатог спортског новинара РТВ Градишка, Слободана Борјановића који је о свом дјелу говорио у јутарњем програму РТВГ-а.

Централни спортски догађај овог великог јубилеја биће ревијални турнир ветерана, који је на програму у суботу, 27. јуна. На стадиону у Горњим Подградцима публика ће имати прилику да ужива у мајсторијама ветеранских селекција београдских великана – ФК „Црвена звезда“ и ФК „Партизан“. О значају доласка „вјечитих ривала“ и организацији самог догађаја говорио је Боро Вујић, бивши фудбалер „Слоге“ и један од организатора ове манифестације.
„Ревијални фудбалски турнир биће одржан у суботу, 27. јуна, на стадиону у Горњим Подградцима.
Програм почиње у 17.30 часова утакмицом између ФК „Слога“ Горњи Подградци и ветерана ФК „Партизан“ из Београда, док је од 18.30 предвиђен сусрет домаћина са ветеранима ФК“ Црвена звезда“ из Београда“, рекао је Вујић.
Г.В.




