Аџић: ФК Козара након реконструкције стадиона постаће регионални центар омладинског фудбала

Током обиласка стадиона „Велимир Сомболац“, помоћног терена и омладинске школе фудбала ФК „Козара“, градоначелник Градишке, Зоран Аџић рекао је да је Козара кренула правим путем.
„Нова управа ФК Козара поставила је нови концепт, да овај клуб буде клуб градишких играча и играча из окружења. То је концепт који се базира на омладинској школи фудбала и стварању регионалног омладинског фудбалског центра“, рекао је Аџић.
Он је додао да је направљено идејно рјешење реконструкције стадиона „Велимир Сомболац“ које има све потребне садржаје који ће подржати идеју стварања регионалног омладинског фудбалског центра.
„Надамо се да ће већ сљедеће седмици пројектанти радити главни пројекат, а предвиђена вриједност је око 10 милиона евра. Сматрамо да уз спонзоре, донације, Фудбалски савез Српске и БиХ, али и УЕФА да ћемо остварити тај циљ“, додао је Аџић.
Члан Управног одбора ФК Козара Радислав Качавена рекао је да након годину дана од реорганизације Козаре, данас имају омладинску школу фудбала која броји око 250 дјеце и остварене циљеве бројних инфраструктурних радова.
„Набавили смо два модуларна контејнера гдје се дјеца могу пресвлачити, на помоћном терену поставили смо двије трибине за гледаоце и посули гранулат на вјештачку траву, кућице за резервне играче су промјењене, постављен је семафор, појачана је расвјета и планирамо ноћне утакмице“, рекао је Качавенда.

Он је додао да је ФК Козара себи дала за циљ да наредне године са јуниорском селекцијом оствари улазак у Премијер лигу, а да прва екипа у овој сезони буде лидер у региону.
Г.В.









