Adžić: FK Kozara nakon rekonstrukcije stadiona postaće regionalni centar omladinskog fudbala

Tokom obilaska stadiona „Velimir Sombolac“, pomoćnog terena i omladinske škole fudbala FK „Kozara“, gradonačelnik Gradiške, Zoran Adžić rekao je da je Kozara krenula pravim putem.
„Nova uprava FK Kozara postavila je novi koncept, da ovaj klub bude klub gradiških igrača i igrača iz okruženja. To je koncept koji se bazira na omladinskoj školi fudbala i stvaranju regionalnog omladinskog fudbalskog centra“, rekao je Adžić.
On je dodao da je napravljeno idejno rješenje rekonstrukcije stadiona „Velimir Sombolac“ koje ima sve potrebne sadržaje koji će podržati ideju stvaranja regionalnog omladinskog fudbalskog centra.
„Nadamo se da će već sljedeće sedmici projektanti raditi glavni projekat, a predviđena vrijednost je oko 10 miliona evra. Smatramo da uz sponzore, donacije, Fudbalski savez Srpske i BiH, ali i UEFA da ćemo ostvariti taj cilj“, dodao je Adžić.
Član Upravnog odbora FK Kozara Radislav Kačavena rekao je da nakon godinu dana od reorganizacije Kozare, danas imaju omladinsku školu fudbala koja broji oko 250 djece i ostvarene ciljeve brojnih infrastrukturnih radova.
„Nabavili smo dva modularna kontejnera gdje se djeca mogu presvlačiti, na pomoćnom terenu postavili smo dvije tribine za gledaoce i posuli granulat na vještačku travu, kućice za rezervne igrače su promjenjene, postavljen je semafor, pojačana je rasvjeta i planiramo noćne utakmice“, rekao je Kačavenda.

On je dodao da je FK Kozara sebi dala za cilj da naredne godine sa juniorskom selekcijom ostvari ulazak u Premijer ligu, a da prva ekipa u ovoj sezoni bude lider u regionu.
G.V.









