ВИЈЕСТИ

У Градској управи Градишка организован пријем за дјецу Косова и Метохије

У Градској управи Градишка данас је уприличен пријем  за ученике и њихове наставнике из Прилужја код Вучитрна са Косова и Метохије. Гости с Космета бораве у Градишци  у оквиру пројекта „Спојимо д‌јецу Косова и Метохије и Републике Српске“.

Домаћин малишанима ове године је Основна школа „Вук Стефановић Караџић“ из Турјака, а град на Сави угостио их је по 11. пут, што поносно истичу у градској урави.

Предсједник Скупштине Града Градишка Рената Обрадовић Поповић рекла је да град Градишка са задовољством учествује у поменутом  Пројекту. „ Овом приликом желим да се захвалим школи у Турјаку и родитељима који су били домаћини гостима са Космета“, истакла је Обрадовић Поповић.

У оквиру пројекта „Спојимо дјецу Косова и Метохије Републике Српске“у Градишци је до сада боравило више од 500 дјеце. Током свих тих година створене су нераскидиве везе међу дјецом Космета и Градишке. Предсједник Одбора за помоћ Србима Косова и Метохије Милорад Арлов нагласио је да је кроз овај пројекат у Градишци до сада боравило више од 500 дјеце и да је Градишка један од највећих партнера у свим свим активностима  Одбора.

Успјех пројекта потврдила су дјеца која нису крила одушевљење гостопримством људи у Градишци. За њих је боравак прилика за стварање трајних успомена.

Наставник у ОШ „Вук Стефановић Караџић“ Вилета Спасић рекла је су љубав, пажња, разумијевање и нова пријатељстава темељ овог пројекта  и додала да је поред тога важна и снажна порука о заједништву српског народа с обје стране ријеке Дрине.

Као знак захвалности за несебичну подршку, предсједник Одбора Милорад Арлов уручио је граду Градишка Плакету за дугогодишње учешће у овом хуманитарном Пројекту, чиме се даје огроман допринос повезивању српског народа, дјеце, омладине, просвјетних радника, градова и општина.

С.В.

YouTube player

Повезани чланци

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button