
Полицијски службеници Полицијске управе Градишка поднијели су Окружном јавном тужилаштву Бања Лука извјештај против лица иницијала М.С. из Градишке, због сумње да је починило кривично дјело „Угрожавање јавног саобраћаја“. Овај извјештај услиједио је након што је сувозач преминуо у болници од задобијених повреда.
Саобраћајна незгода догодила се 13. јуна ове године, око 23:30 часова, на магистралном путу у мјесту Романовци, на подручју града Градишка. Увиђај на лицу мјеста тада су извршили полицијски службеници Полицијске станице за безбједност саобраћаја Градишка.
У удесу су учествовала два возила, путнички аутомобил „Volkswagen Touran“, којим је управљао осумњичени М.С. из Градишке и путнички аутомобил „Volkswagen Golf“, за чијим воланом је било лице М.Л. из Бања Луке. Путник из аутомобила „Volkswagen Touran“, лице иницијала Н.М., хитно је пребачен из Службе хитне медицинске помоћи Лакташи на даљу хоспитализацију у Универзитетски клинички центар (УКЦ) Републике Српске у Бања Луци. Услијед тежине задобијених повреда, путник Н.М. је преминуо у болници 25. јуна, након дванаест дана борбе за живот, чиме је ова саобраћајна незгода добила трагичан епилог, наводи се у саопштењу Полицијске управе Градишка.



