ВИЈЕСТИСПОРТФудбал и футсал

Обиљежен вијек постојања ФК „Слога ДИПО“

На стадиону „др Милутин Вучковац“ у Горњим Подградцима вечерас је одржана Академија којом је  обиљежено 100 година постојања фудбалског клуба Слога ДИПО.
Обиљежавању великог јубилеја Слоге присуствовали српски члан Председништва БиХ Жељка Цвијановић, предсједник СНСД-а Милорад Додик, градоначелник Градишке Зоран Аџић, представници других институција и Фудбалског савеза, бројни бивши фудбалери и функционери клубаи мјештани подградачког краја.
Цвијановићева је поручила да на простору гдје се историја толико интензивно дешава, прославити 100 година постојања није мала ствар, а камоли кад се ради о спортском колективу, те додала да су многе генарације у овом клубу училе важне животне лекције.
Додик је нагласио да сто година ФК Слога из Горњих Подградаца није само велики јубилеј, већ и вијек спорта, заједништва и посвећености свом крају.
„Слога је кроз читав један вијек окупљала генерације, промовисала спортске вриједности и била важан ослонац друштвеног живота Горњих Подградаца и Поткозарја“, поручио је Додик.
Аџић је истакао да је мало клубова на простору бивше Југославије који дочекају да прославе вијек постојања, због чега је јубилеј „Слоге“ из Горњих Подградаца још већи.
„Ово је један од највећих јубилија не само у Републици Српској, него и у БиХ. Сто година постојања фудбала у Горњим Подградцима говори о значају, величини и снази ове мјесте заједнице“, рекао је Аџић уочи свечане академије поводом 100 година клуба.
Аџић је изразио наду да ће „Слога“ трајати још стотинама година.
Предсједник ФК „Слога“ Гојко Голић истакао је да је охрабрујући осјећај обиљежавати стотину година постојања.
„Посебно је задовољство када видимо оволики број људи, када видимо ову дјецу, када видимо највише руководство Републике Српске и градоначелника који нам константно даје подршку“, рекао је Голић новинарима.
Он је навео да је трајност овог клуба од великог значаја за Горње Подградце, те да је клуб један од симбола мјеста.
„Историја овог краја је уско везана са дрвном индустријом која је овдје основана још 1855. године. Власници те древне индустрије основали су Фудбалски клуб `Слога` 1926. године“, подсјетио је Голић.
Предсједник Мјесне заједнице Горњи Подградци Звјездан Панић истакао је да је у клубу од малих ногу.
„Кад сам изабран за предсједника Савјета мјесне заједнице добио сам допис да клуб лоше стоји и да ће се угасити. Ми смо преузели клуб и успјели превазићи проблеме. Сада обиљежавамо сто година клуба и спорта“, рекао је Панић.
На свечаној академији уручене су захвалнице и признања заслужним играчима и функционерима клуба, појединцима и установама које су подржавале клуб, а промовисана је и монографија о вијеку постојања ФК „Слога“, аутора Слободана Борјановића и Ђорђа Старчевића.
Поводом овог јубилеја ветерани Слоге сутра ће у Горњим Подградцима одиграти пријатељске утакмице против ветерана Црвене звезде и Партизана.
М.М.

Повезани чланци

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button