Међународни шаховски фестивал “Трофеј Бањалуке 2025” 30. и 31. августа

Шаховски клуб „ГАМБИТ“ организује 5. Међународни шаховски фестивал “Трофеј Бањалуке 2025” који ће бити одржан 30. и 31. августа у Бањалуци.
Фестивал је замишљен као јединствена регионална шаховска манифестација за дјецу и младе до 20 година старости. Кроз 3 такмичења (екипно, појединачно и БЛИЦ ОПЕН) и укупно 10 одвојених турнира очекују се шампионска надметања више од 400 ученика.
Ове године уведен је новитет: вечерњи шаховски спектакл под отвореним небом “8. ГАМБИТ БЛИЦ 2025”, који ће бити одржан у парку „Младен Стојановић“. Такмичење је отворено за све правовремено пријављене учеснике, а наградни фонд износи 2.710 КМ, уз 23 вриједне награде.
Више информација на линку: Raspis: 5. Međunarodni šahovski festival „Trofej Banjaluke 2025“, 3 takmičenja i ukupno 10 turnira (30-31.08.)



