Кампања „ Путуј безбједно на одмор“

Ауто-мото савез Републике Српске и ове године покрeнуо је превентивну кампању под називом „Путуј безбједно на одмор“, која ће се реализовати током љетње сезоне у вријеме интензивних годишњих одмора, повећаног броја путовања и појачаног саобраћаја на путевима Републике Српске.
Кампања ће се проводити од 26. јуна до краја јула, кроз едукацију, информисање и превентивне активности -бесплатну контролу техничке исправности возила и активности код најфреквентнијих граничних прелаза у сезони годишњих одмора.
Званичан почетак активности планиран је сутра, 26. јуна од 9 до 12 часова у просторијама АМС РС у Бањој Луци, на адреси Владана Деснице 2Ц – у техничком дијелу, вршити бесплатне контроле техничке исправности возила, а са циљем да сви учесници у саобраћају који то желе припреме своја возила и себе за дужа путовања и безбједније учешће у саобраћају.
Активност ће се спроводити широм Српске, у више градова и општина, на мобилним пунктовима на „Нестро“ бензинским станицама, као и у ауто-мото друштвима која имају у свом саставу технички преглед или сервис, Бесплатна контрола техничке исправности возила подразумијеваће контролу кочионог и управљачког система, исправност амортизера (на појединим локацијама), као и других уређаја и склопова на возилу (кочионог уља, расхладне течности, свјетлосно-сигналних уређаји, плинске инсталације, визуелног прегледа возила, пнеуматике.
У реализацији активности „Путуј безбједно на одмор“учествују Министарство саобраћаја и веза Републике Српске, Министарство унутрашњих послова Републике Српске, Агенција за безбједност саобраћаја Републике Српске, друштвено одговорне компаније „Оптима група» те Ауто-мото савез Републике Српске са 46 ауто-мото друштава и локалне заједнице.
С.В.



