ВИЈЕСТИГрадишкаДРУШТВОНАЈАВЕ

150 година од великог устанка

Након више вијекова Отоманске владавине прије 150 година у Босни и Херцеговини на различитим локацијама избиле су буне којима је заједничка била свијест да је дошло вријеме за скидање јарма.
Та годишњица биће обиљежена и у градишком Културном центру, у четвртак, 14.8. 2025. у 19 часова када ће посјетиоцима бити предочене и неке мање познате чињенице о тим дешавањима, казао је директор Завичајног музеја Градишка, Бојан Вујчић, гостујући у програму „Звук екрана“ РТВГ.
Осим Вујчића на трибини ће говорити и професори Бањалучког универзитета, Боривоје Милошевић и Радован Субић.
Уједно, биће то прилика и за промоцију стрипа о Петру Поповићу Пецији, једном од јунака тог устанка, из пера др Владимира Зрнића, познатог градишког физијатра.
Н.Р.
https://youtu.be/ZD7DDntk1-I

Повезани чланци

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button