VIJESTI

U Vladi Srpske danas prijem za djecu sa Kosova i Metohije, sutra prijem u Gradskoj upravi Gradiška

U sjedištu Vlade Republike Srpske održan je prijem za 550 učenika i prosvjetnih radnika sa Kosova i Metohije, koji borave u Srpskoj u okviru programa „Spojimo djecu Kosova i Metohije i Republike Srpske“.

Svečanom prijemu prisustvovali su predsjednik Srpske Siniša Karan, predsjednik Vlade Savo Minić i ministar prosvjete i kulture Borivoje Golubović.

Osim učenika i nastavnika sa Kosmeta, prijemu su prisustvovali i predstavnici lokalnih zajednica iz Republike Srpske, direktori škola, prosvjetni radnici.

Karan je rekao da Srbija i Republika Srpska moraju i na ovakav način biti garanti očuvanja srpskog nacionalnog bića koje se stvaralo i rodilo na Kosmetu.

Minić je poželio dobrodošlicu učenicima i nastavnicima sa Kosova i Metohije, poželjevši im da iz Srpske ponesu mnogo lijepih uspomena i utisaka.

On je istakao da Republika Srpska želi da pokaže srpskom narodu na Kosovu i Metohiji da razumije njegov položaj i da je uvijek uz njega.

Djeca sa KiM i njihovi pratioci gosti su u 20 gradova i opština u Republici Srpskoj, gdje borave do 26. juna.

Tradicionalni prijem za djecu sa Kosmeta koja borave u Gradišci će biti upriličen sutra u Gradskoj upravi Grada Gradiška. Prijem će biti održan u sali Skupštine Grada sa početkom u 10 časova.

U Gradišku je doputovala grupa od 38 djece i četiri nastavnika iz Prilužja kod Vučitrna sa Kosova i Metohije, koja će do petka boraviti kod svojih domaćina, porodica učenika Osnovne škole „Vuk Stefanović Karadžić“ u Turjaku.

Povezani članci

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Back to top button