ВИЈЕСТИЕМИСИЈЕЖЕНСКИ МАГАЗИНРАДИО

Добар комшија злата вриједи

Тешка судбина Мире и Бранка Васиљевића, који су након ратних година из Славоније дошли у Градишку тражећи мир и нови почетак, поново их је ставила на искушење које нико не би пожелио.

У мају, у јаком невремену које је погодило Градишку, дрво испред куће у којој живе као подстанари срушило се на објекат и потпуно уништило кров. Мјештани Козинаца одмах су притекли у помоћ и у кратком року склонили дрво и привремено прекрили кров најлоном, како би заштитили оно мало дома што је остало.

Убрзо је кров саниран, али комшије, које више од 30 година живе уз ову породицу и дијеле и добро и зло, нису стале на томе. У њима се родила идеја да Миру и Бранка не оставе у борби за сваки нови дан, него да им покушају обезбиједити нешто што свако заслужује  прави дом.

Гостујући у емисији „Женски магазин“, медицинска сестра и комшиница Драгана Сладојевић подијелила је лијепу вијест након објављене приче, јавио се и донатор који је понудио да поклони плац, како би се направио први корак ка трајном рјешењу стамбеног питања.

У наредном периоду мјештани Козинаца и околних мјеста планирају покренути и хуманитарни број, како би се прикупила средства за куповину монтажне куће. Жеља мјештана и комшија је да Васиљевићи прије зиме добију свој дом.

Сладојевићева је захвалила Градској управи Градишка, која је након невремена брзо реаговала и помогла у санацији крова.

Остаје још много посла, али и много наде. Оно што ову причу чини посебном су комшије које су показале људскост и нису окренуле главу у најтежим тренуцима. Једина жеља ових добрих људи јесте да Мира и Бранко, након свега што су прошли, коначно осјете топлину дома.

С.Малиш

Повезани чланци

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button