У Влади Српске данас пријем за дјецу са Косова и Метохије, сутра пријем у Градској управи Градишка

У сједишту Владе Републике Српске одржан је пријем за 550 ученика и просвјетних радника са Косова и Метохије, који бораве у Српској у оквиру програма „Спојимо дјецу Косова и Метохије и Републике Српске“.
Свечаном пријему присуствовали су предсједник Српске Синиша Каран, предсједник Владе Саво Минић и министар просвјете и културе Боривоје Голубовић.
Осим ученика и наставника са Космета, пријему су присуствовали и представници локалних заједница из Републике Српске, директори школа, просвјетни радници.
Каран је рекао да Србија и Република Српска морају и на овакав начин бити гаранти очувања српског националног бића које се стварало и родило на Космету.
Минић је пожелио добродошлицу ученицима и наставницима са Косова и Метохије, пожељевши им да из Српске понесу много лијепих успомена и утисака.
Он је истакао да Република Српска жели да покаже српском народу на Косову и Метохији да разумије његов положај и да је увијек уз њега.
Дјеца са КиМ и њихови пратиоци гости су у 20 градова и општина у Републици Српској, гдје бораве до 26. јуна.
Традиционални пријем за дјецу са Космета којa бораве у Градишци ће бити уприличен сутра у Градској управи Града Градишка. Пријем ће бити одржан у сали Скупштине Града са почетком у 10 часова.
У Градишку је допутовала група од 38 дјеце и четири наставника из Прилужја код Вучитрна са Косова и Метохије, која ће до петка боравити код својих домаћина, породица ученика Основне школе „Вук Стефановић Караџић“ у Турјаку.



