VIJESTIGradiškaDRUŠTVORep.Srpska

U posljednja tri dana u Srpskoj zaraženo 212 osoba, preminulo 26

Od posljednjeg izvještaja o epidemiološkoj situaciji u Republici Srpskoj, u posljednja tri dana, u Institutu za javno zdravstvo Republike Srpske, Univerzitetskom kliničkom centru Republike Srpske, Univerzitetskoj bolnici u Foči i u bolnicama Sv. Vračevi u Bijeljini i Sv. Luka u Doboju izvršeno je testiranje 945 laboratorijskih uzoraka (31.12. 21. – 761; 1. 1. 22 – 95; 2. 1. 22 – 89), a virus korona potvrđen je kod 212 osoba.

Radi se o 108 muškaraca i 104 žene.

Prema mjestu prebivališta, 31. 12. 2021. godine, prijevljeno je 59 osoba iz Banjaluke, 17 iz Trebinja, 12 iz Bijeljine, po osam iz Doboja i Istočnog Novog Sarajeva, po šest iz Bileće i Prijedora, po četiri iz Dervente, Kozarske Dubice, Laktaša i Teslića, po tri iz Kneževa, Broda, Pala i Foče, po dvije iz Gradiške, Kotor Varoša, Modriče i Prnjavora i po jedna iz Višegrada, Mrkonjić Grada, Petrova, Sokoca i Čelinca.

  1. 1. 2022. godine prijevljeno je devet osoba iz Banjaluka, šest iz Bijeljine, četiri iz Laktaša, tri iz Gradiške i po jedna iz Zvornika, Lopara, Prijedora, Prnjavora, Ugljevika, Šipova i Mrkonjić Grada.
  2. 1. 2022. godine prijavljeno je 11 osoba iz Banjaluke, 10 iz Bijeljine i po jedna iz Broda, Kozarske Dubice, Kotor Varoša, Ugnjevika i Čelinca.

U posljednja tri dana, Institutu za javno zdravstvo Republike Srpske prijavljeno je 26 smrtnih slučajeva (31.12. 21. – 14; 1. 1. 22 – 4; 2. 1. 22 – 8). Radi se o 10 muškaraca i 16 žena, srednje i starije životne dobi od kojih su po četiri osobe iz Banjaluke i Gradiške, po dvije iz Kotor Varoša, Prnjavora i Prijedora i po jedna osoba iz Dervente, Doboja, Laktaša, Novog Grada, Šamca, Višegrada, Osmaka, Rogatice, Srpca, Teslića, Kozraske Dubice i Trebinja.

Povezani članci

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Također pročitajte
Close
Back to top button