VIJESTIGradiškaDRUŠTVONAJAVE

Program voženja badnjaka u Gašnici, Bistrici i Trebovljanima

Crkvena opština Gašička organizuje tradicionalnu vožnju badnjaka.

Kako su naveli iz parohije gašičke organizovaće tri badnjačarske kolone iz sela Gašnica, Bistrica i Trebovljani.

Iz  Gašnice polazak badnjaka planiran je  u 08.00 časova, badnjak vozi Slobodan Batić, badnjačari prolaze kroz zaseoke Zabrđani i brdo Bulovića dolaze pred dom u Gašnicu u 14.00 časova gdje se obavlja posluženje nakon čega dolaze pred hram u 16.00 časova.

Prema rasporedu  polazak badnjaka iz Bistrice planiran je u 09.00 časova, badnjak vozi Rade Turudija, badnjačari prolaze kroz zaseoke Bakići, Šerbule, Šuice, Radonjići, Vilići i Petrovići nakon čega dolaze pred hram u 16.00 časova.

Badnjačarka kolona iz Trebovljana krenuće u 9 časova, badnjak vozi Saša Marjanović, badnjačari prolaze kroz Gornje i Donje Trebovljane nakon čega dolaze pred hram.

Osvećenje i nalaganje badnjaka biće upriličeno u 16.00 časova a tradicionalno pijukanje u hramu „Uspenija Presvete Bogorodice“ u 17 časova.

D. Janković

Povezani članci

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Back to top button