
Crkvena opština Gašička organizuje tradicionalnu vožnju badnjaka.
Kako su naveli iz parohije gašičke organizovaće tri badnjačarske kolone iz sela Gašnica, Bistrica i Trebovljani.
Iz Gašnice polazak badnjaka planiran je u 08.00 časova, badnjak vozi Slobodan Batić, badnjačari prolaze kroz zaseoke Zabrđani i brdo Bulovića dolaze pred dom u Gašnicu u 14.00 časova gdje se obavlja posluženje nakon čega dolaze pred hram u 16.00 časova.
Prema rasporedu polazak badnjaka iz Bistrice planiran je u 09.00 časova, badnjak vozi Rade Turudija, badnjačari prolaze kroz zaseoke Bakići, Šerbule, Šuice, Radonjići, Vilići i Petrovići nakon čega dolaze pred hram u 16.00 časova.
Badnjačarka kolona iz Trebovljana krenuće u 9 časova, badnjak vozi Saša Marjanović, badnjačari prolaze kroz Gornje i Donje Trebovljane nakon čega dolaze pred hram.
Osvećenje i nalaganje badnjaka biće upriličeno u 16.00 časova a tradicionalno pijukanje u hramu „Uspenija Presvete Bogorodice“ u 17 časova.
D. Janković



