
Vašar u Gradišci je mjesto koje okuplja najviše posjetilaca, a ništa drugačije sigurno neće biti ni ove godine. U bogatom sadržaju posjetioci će moći uživati u periodu od 16 do 22 septembra.
Načelnik Odjeljenja za komunalne i stambene poslove Gradiška Vedran Knežević, rekao je su u pripremi same lokacije učestvovala komunalna preduzeća „Vodovod“ i „Gradska čistoća“ kao i Elektrokrajina Banjaluka, Terenska jedinica Gradiška. Ona kaže da je pristiglo 90 zahtjeva za zakup od trgovaca, a oko 15 zahtjeva od ugostitelja. U periodu dok bude trajao vašar biće za saobraćaj će biti zatvorena Dositejeva ulica kod Arene Gradiška.

Knežević je istakao da je svake godine velika zainteresovanost za zakup javne površine i da će osim iz Gradiške i ove godine zakupaca biti iz raznih krajeva. Dodao je da vašar okuplja i mlađe i starije generacije jer su sadržaji raznovrsni.
Poznato je da se „Gradiški vašar“ organizuje povodom krsne slave grada Male Gospojine.
N.M.








