
Život nam uvijek daje darove i talente koje ne trebamo koristiti samo za sebe već i za ljude oko nas, rekla je Teodora Čikić.
„Nakon osnovne muzičke škole, odsjek klavir, ljubav se prelila na folklor i pjevanje, nakon čega sam upisala srednju medicinsku školu“, napomenula je Teodora i dodala da je fotoaparat bio pratilac svega navedenog.
U fotografijama Teodore Čikić preovladavaju fotografije Gradiške, posebno keja i rijeke Save. Do sada je imala izložbu sa kolegama iz Banja Luke.
Mnogi su imali priliku da uživaju u Teodorinom izvođenju etno muzike, sa KUD „Kolovit“ nastupala je širom Evrope. Uputila je mlade da čuvaju tradicionalnu muziku u njenom najčišćem obliku.
Teodora Čikić zaposlena je kao medicinska sestra u Službi porodične medicine u Domu zdravlja Gradiška.
D. Janković



