VIJESTIGradiškaDRUŠTVO

Bijeli mantil, fotoaparat i pjesma-tri neizmjerne ljubavi Teodore Čikić (VIDEO)

Život nam uvijek daje darove i talente koje ne trebamo koristiti samo za sebe već i za ljude oko nas, rekla je Teodora Čikić.

„Nakon osnovne muzičke škole, odsjek klavir, ljubav se prelila na folklor i pjevanje, nakon čega sam upisala srednju medicinsku školu“, napomenula  je Teodora i dodala da je fotoaparat bio pratilac svega navedenog.

U fotografijama Teodore Čikić preovladavaju fotografije Gradiške, posebno keja i rijeke Save. Do sada je imala izložbu sa kolegama iz Banja Luke.

Mnogi su imali priliku da uživaju u Teodorinom izvođenju etno muzike, sa KUD „Kolovit“ nastupala je širom Evrope. Uputila je mlade da čuvaju tradicionalnu muziku u njenom najčišćem obliku.

Teodora Čikić zaposlena je kao medicinska sestra u Službi porodične medicine u Domu zdravlja Gradiška.

D. Janković

YouTube player

Povezani članci

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Back to top button