
Почетак љета обиљежиле су високе температуре, а и повећана потрошња воде у Градишци. Дневни просјек потрошње воде је 135 литара у секунди, док је прије таласа високих температура просјечна потрошња износила од 100 до 110 литара воде у секунди, рекао је директор КП „Водовод“ Градишка Сандро Зеничанин гостујући у јутарњем програму РТВГ-а.
„Током љета потрошња воде је већа, а очекујемо да ће потрошња до краја љета бити већа од тренутне, те да ће достићи ниво од 250 до 260 литара воде у секунди“, рекао је Зеничанин.
Зеничанин је навео да и поред веће потрошње воде, систем не би требао да буде преоптерећен јер је предузеће у посљедњих неколико година уложило значајна средства у реализацију пројеката којима је проширен и побољшан систем водоснамбдијевања.
„Радили смо реконструкцију свих елемената система, изградили два нова експлоатациона бунара и повећали капацитет за 5 одсто“, рекао је Зеничанин.
Иако је систем пројектован да може задовољити потребе потрошача за питком водом, Зеничанин је апеловао на све грађане да рационално троше воде.
М.Д.




