ВИЈЕСТИГрадишкаПРИВРЕДА

Високе температуре узроковале повећану потрошњу воде

Почетак љета обиљежиле су високе температуре, а и повећана потрошња воде у Градишци. Дневни просјек потрошње воде је 135 литара у секунди, док је прије таласа високих температура просјечна потрошња износила од 100 до 110 литара воде у секунди, рекао је директор КП „Водовод“ Градишка Сандро Зеничанин гостујући у јутарњем програму РТВГ-а.

„Током љета потрошња воде је већа, а очекујемо да ће потрошња до краја љета бити већа од тренутне, те да ће достићи ниво од 250 до 260 литара воде у секунди“, рекао је Зеничанин.

Зеничанин је навео да и поред веће потрошње воде, систем не би требао да буде преоптерећен јер је предузеће у посљедњих неколико година уложило значајна средства у реализацију пројеката којима је проширен и побољшан систем водоснамбдијевања.

 „Радили смо реконструкцију свих елемената система, изградили два нова експлоатациона бунара и повећали капацитет за 5 одсто“, рекао је Зеничанин.

Иако је систем пројектован да може задовољити потребе потрошача за питком водом, Зеничанин је апеловао на све грађане да рационално троше воде.

М.Д.

YouTube player

Повезани чланци

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button