VIJESTIGradiškaPRIVREDA

Visoke temperature uzrokovale povećanu potrošnju vode

Početak ljeta obilježile su visoke temperature, a i povećana potrošnja vode u Gradišci. Dnevni prosjek potrošnje vode je 135 litara u sekundi, dok je prije talasa visokih temperatura prosječna potrošnja iznosila od 100 do 110 litara vode u sekundi, rekao je direktor KP „Vodovod“ Gradiška Sandro Zeničanin gostujući u jutarnjem programu RTVG-a.

„Tokom ljeta potrošnja vode je veća, a očekujemo da će potrošnja do kraja ljeta biti veća od trenutne, te da će dostići nivo od 250 do 260 litara vode u sekundi“, rekao je Zeničanin.

Zeničanin je naveo da i pored veće potrošnje vode, sistem ne bi trebao da bude preopterećen jer je preduzeće u posljednjih nekoliko godina uložilo značajna sredstva u realizaciju projekata kojima je proširen i poboljšan sistem vodosnambdijevanja.

 „Radili smo rekonstrukciju svih elemenata sistema, izgradili dva nova eksploataciona bunara i povećali kapacitet za 5 odsto“, rekao je Zeničanin.

Iako je sistem projektovan da može zadovoljiti potrebe potrošača za pitkom vodom, Zeničanin je apelovao na sve građane da racionalno troše vode.

M.D.

YouTube player

Povezani članci

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Također pročitajte
Close
Back to top button