ВИЈЕСТИГрадишкаДРУШТВО

У петак, 8. маја, премијера документарно-играног филма „Преживјеле“

Документарно-играни филм „Преживјеле“ аутора Бојана Вујчића биће премијерно приказан 8. маја у 19 часова у малој сали Културног центра Градишка.

Гостујући у јутарњем програму РТВГ-а, Вујчић је истакао да је да филм прати судбину четири дјевојке у Другом свјетском рату које су успјеле преживјети ратне страхоте. Њихове приче прате и игране сцене које су улазне у њихову причу.

„Данас су те дјевојке у позним годинама, то су Јела Дојчиновић, Илинка Мирјанић, Милка Цимеша и Станка Тривић“, појаснио је Вујчић.

Вујчић је нагласио да  филм доноси и дух поноса и ината народа Козаре и Поткозарја, који и поред свог зла који га је задесио зна праштати.

С.В.

YouTube player

Повезани чланци

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button