
Документарно-играни филм „Преживјеле“ аутора Бојана Вујчића биће премијерно приказан 8. маја у 19 часова у малој сали Културног центра Градишка.

Гостујући у јутарњем програму РТВГ-а, Вујчић је истакао да је да филм прати судбину четири дјевојке у Другом свјетском рату које су успјеле преживјети ратне страхоте. Њихове приче прате и игране сцене које су улазне у њихову причу.
„Данас су те дјевојке у позним годинама, то су Јела Дојчиновић, Илинка Мирјанић, Милка Цимеша и Станка Тривић“, појаснио је Вујчић.
Вујчић је нагласио да филм доноси и дух поноса и ината народа Козаре и Поткозарја, који и поред свог зла који га је задесио зна праштати.
С.В.




