
Fudbaleri Kozare odigrali su prvu pripremnu utakmicu pred nastavak prvenstva u Prvoj ligi RS. Na terenu sa vještačkom travom Gradskog stadiona „Velimir Sombolac“ protivnik Kozare bio je drugoligaš BSK iz Banja Luke.
Golovima Baneta Matića, Draška Lolića, Mihajla Savanovića i Drage Maksimovića Kozara je ostvarila pobjedu rezultatom 4:2. Šef Stručnog štaba Nedžad Žerić zadovoljan je izdanjem svojih izabranika.
„Vidjeli smo kao i u svakoj utakmici dobre i loše strane, na nama je da ove dobre njegujemo, loše da ispravljamo“ rekao je Žerić.
Pripreme su počele prije dvije sedmice i do početka takmičenja ima dovoljno vremena da se ekipa uigra smatra kapiten Kozare Aleksandar Malbašić.
Do početka prvenstva predviđeno je da se odigraju najmanje još tri utakmice. Cilj Kozare je opstanak koji će pokušati izboriti sa izmjenjenim igračkim kadrom. Nova klupska uprava vratila je u klub nekoliko igrača koji su ponikli u Kozari, rekao je Sandro Zeničanin, član Upravnog odbora Kozare.
Naredne subote, 12. februara fudbaleri Kozare za protivnika imaće ekipu Laktaša, lidera drugoligaškog zapada.
N.Miljković



