
Ovogodišnja žetva ječma na području Gradiške, Laktaša i Srpca je počela i odvija se planiranom dinamikom. Toplo i suvo vrijeme pogoduje ratarima, a dosadašnji prinosi su zadovoljavajući i kreću se oko šest tona po hektaru, saopštio je Slavko Tošić, rukovodilac Resora za pružanje stručnih usluga u poljoprivredi – Područna jedinica Gradiška.
Uskoro će uslijediti žetva uljane repice, a potom i pšenice.
Tošić je naveo da će se ovogodišnja žetva na području koje pokriva Područna jedinica Gradiška izvoditi na više od 10 hiljada hektara.
Ječmom je u Gradišci, Laktašima i Srpcu minule jeseni zasijano 2100 hektara, pšenicom 7.500, uljanom repicom 300 i manje površine tritikaleom i zobi.
B.G.







