ВИЈЕСТИГрадишкаПРИВРЕДА

Почела жетва, приноси јечма задовољавајући

Овогодишња жетва јечма на подручју Градишке, Лакташа и Српца је почела и одвија се планираном динамиком. Топло и суво вријеме погодује ратарима, а досадашњи приноси су задовољавајући и крећу се око шест тона по хектару, саопштио је Славко Тошић, руководилац Ресора за пружање стручних услуга у пољопривреди – Подручна јединица Градишка.

Ускоро ће услиједити жетва уљане репице, а потом и пшенице.

Тошић је навео да ће се овогодишња жетва на подручју које покрива Подручна јединица Градишка изводити на више од 10 хиљада хектара.

Јечмом је у Градишци, Лакташима и Српцу минуле јесени засијано 2100 хектара, пшеницом 7.500, уљаном репицом 300 и мање површине тритикалеом и зоби.

Б.Г.

Повезани чланци

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Такођер прочитајте
Close
Back to top button