
Овогодишња жетва јечма на подручју Градишке, Лакташа и Српца је почела и одвија се планираном динамиком. Топло и суво вријеме погодује ратарима, а досадашњи приноси су задовољавајући и крећу се око шест тона по хектару, саопштио је Славко Тошић, руководилац Ресора за пружање стручних услуга у пољопривреди – Подручна јединица Градишка.
Ускоро ће услиједити жетва уљане репице, а потом и пшенице.
Тошић је навео да ће се овогодишња жетва на подручју које покрива Подручна јединица Градишка изводити на више од 10 хиљада хектара.
Јечмом је у Градишци, Лакташима и Српцу минуле јесени засијано 2100 хектара, пшеницом 7.500, уљаном репицом 300 и мање површине тритикалеом и зоби.
Б.Г.







