
Јелена Савић, петнаестогодишња Градишчанка, се недавно овјенчала признањем у области омладинског активизма. Освојила је прво мјесто у Босни и Херцеговини, у конкуренцији преко 70 учесника, у старосном распону од 15 до 30 година.
Признање које додјељује Институт за развој младих КУЛТ Јелена је освојила за мултидисциплинарни приступ унапређењу активизма. Иако је одабрала математичку гимназију као даљу степеницу у свом образовању, за ову награду показала је и своје друге таленте, из области друштвених наука, гдје себе иначе и види у скоријој будућности.
Потврда је то и прве награде коју је недавно освојила на конкурсу „Градишко прољеће“. У разговору у емисији „Звук екрана“ РТВ Градишка, гледаоци и слушаоци могли су да се информишу о Јелениној свестраности, као и жељи да својим и радом њених колега учини друштво бољим.
Н.Р.




