VIJESTIGradiškaDRUŠTVORep.Srpska

Od 1. septembra digitalizacija i na nivou srednjeg obrazovanja

Nakon osnovnog obrazovanja, proces digitalizacije uspostavljen je i u srednjim školama Srpske. Zahvaljujući izuzetno vrijednom projektu, koji već tri godine realizuje republičko Ministarstvo prosvjete i kulture, nastavni proces od 1. septembra biće unaprijeđen u redovnim okolnostima, ali i olakšan u slučaju potrebe za izvođenjem nastave na daljinu. Tako će u primjeni biti elektronski dnevnik i cijeli set edukativnih digitalnih alata.

U okviru projekta, sve škole dobijaju i računarsku opremu. Predstavnici resornog ministarstva posjetili su gradiške srednje škole i uručili im laptope. U gradiškoj Gimnaziji ističu da proces digitalizacije donosi mnoge benefite za nastavnike, učenike i roditelje.

Kroz narednu fazu, koja je u planu da se realizuje tokom 2023. godine, u svim srednjim školama novim računarima biće opremljeni kabineti informatike, te poboljšane mrežne i strujne instalacije.

Ministarstvo prosvjete i kulture RS projekat realizuje kroz četiri faze. Prva podrazumijeva digitalizaciju u osnovnim školama, dok se kroz preostale tri faze ovaj proces uspostavlja na nivou srednjeg obrazovanja.

S. Trkulja

Povezani članci

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Back to top button