Међу десет санкционисаних због дроге у Бањалуци и два лица из Градишке

Током протеклог викенда, припадници Полицијске управе Бањалука спровели су појачане активности на сузбијању злоупотребе опојних дрога, током којих је прекршајно санкционисано десет лица. Међу приведенима су и два лица из Градишке.
Како је саопштено из полиције, слободе су лишени Б.Ђ. и С.К., оба из Градишке, због почињених прекршаја из Закона о јавном реду и миру те Закона о производњи и промету опојних дрога.
Они су затечени на јавном мјесту како конзумирају импровизовану цигарету, такозвани „џоинт“, а код њих је пронађена и одузета одређена количина зелене биљне материје која својим изгледом асоцира на опојну дрогу марихуану.
Поред њих, у овој акцији су због конзумирања марихуане и кокаина на јавном мјесту или посједовања психоактивних гљива санкционисана лица из Бањалуке, Лукавца и Градачца, док је једно лице из Шамца ухапшено због одбијања тестирања на дроге током контроле у саобраћају.
О свим догађајима обавијештен је дежурни судија Основног суда у Бањалуци – Одјељење за прекршаје.



