ВИЈЕСТИГрадишкаДРУШТВОРеп.Српска

Болница Градишка од 1. јануара поново пружа услуге гинеколошких прегледа на примарном нивоу

Болница Градишка и Фонд здравственог осигурања Републике Српске склопили су уговор за 2026. години о пружању услуга гинеколошких прегледа на примарном нивоу здравствене заштите.

Директорица Болнице Анита Ђурђевић Шврака подсјетила је да је ова услуга била доступна до краја 2024. године, да за ову годину уговор није био потписан, те да ће све пацијенткиње које су биле регистроване код гинеколога у градишкој Болници, а које се нису пререгистровале, аутоматски бити поново пријављене код једног од гинеколога у овој здравственој установи.

Она је навела да ће прегледа у гинеколошкој амбуланти обављати пет гинеколога, те замолила пацијенткиње да провјере да ли су помово аутоматски регистроване код неког од гинеколога у Болници Градишка.

Шеф пословнице Фонда здравственог осигурања у Градишци Жељко Пепић рекао је да је до краја 2024. године код гинеколога у Болници Градишка било регистровано око 7.800 жена, да се један број пререгистровао за ову годину у Дом здравља Градишка, али да већина није одабрала свог гинеколога за прегледне на примарном нивоу здравствене заштите.

„То је више од 4.000 жена које ће Фонд аутоматски вратити и поново регистровати код гинеколога у градишкој Болници“, навео је Пепић.

Највише жена из Градишке, њих око 12.000, регистровано је код два гинеколога у Дому здравља Градишка, а из Фонда здравственог осигурања су појаснили да одабир гинеколога није обавезно везан за мјесто пребивалишта, наводећи да су раније у гинеколошкој амбуланти градишке Болнице биле регистроване пацијенткиње из Градишке, Српца, Козарске Дубице, Лакташа, али и других локалних заједница.

М.М.

YouTube player

Повезани чланци

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button