
Волонтери Градске организације Црвеног крста Градишка су садњом дрвета у Парку Слободе, чишћењем обале ријеке Саве и осталим активностима обиљежили 22. април, Дан планете Земље.
Волонтер Црвеног крста Дајана Борјановић је истакла да је овај дан од великог значаја, те да градишки волонтери Црвеног крста својим свакодневним радом доприносе бољој будућности локалне заједнице.

„У Парку Слободе смо засадили дрво липе, поводом Дана планете Земље. Липа је дрво које цвијета од маја и специфична је по томе што издржава све временске услове“, рекла је Борјановић.
Волонтер Лана Миленковић је навела да је са својим колегама волонтерима током љета била укључена и припрему пројекта градишког Црвеног крста „Заједно за здраву планету“.
„Имали смо задатак да урадимо почетни дио пројекта, у склопу којег смо сваке недјеље имали радионице и спремали се за садњу дрвећа“, рекла је Миленковић.
Секретар градишког Црвеног крста Борко Девић је рекао да волонтери имају бројне активности током 2026. године која је година волонтера. Он је нагласио да је рад волонтера хуман и добровољан, те да се волонтери увијек радо одазивају на позив за бројне активности градишког Црвеног крста, међу којима је свакако обиљежавање Дана планете Земље.

Волонтери ће у наредном периоду наставити са планираним активностима, а неке од активности су чишћење града, садња цвијећа у кругу градишког Црвеног крста, такмичење из прве помоћи које ће бити одржано у петак 24. априла, посјете породилиштима и вртићима.
М.Д.






