
Članovi Gradske organizacije slijepih i slabovidih Gradiška učestvovali su juče na 8.Pojedinačnom prvenstvu u šahu i izložbi ručnih radova slijepih žena.
Daliborka Škrbić, predstavljala je Gradišku na ovom takmičenju u Kneževu. Predsjednik Gradske organizacije slijepih i slabividih Gradiška, Željko Štrbac rekao je da je Gradiška osvojila prvo mjesto u obje kategorije.
Članove Gradske organizacije slijepih i slabovidih Gradiška i u oktobru očekuje učećše na brojnim manifestacijama.Osim toga, u toku je relizacija dva projekta s ciljem unapređenja položaja ove kategorije lica.Kroz projekte će biti nabavljeni tlakomjeri sa govornim softverom, obezbjeđeni prehrambeno-higijenski paketi, a za članove koji se bave poljoprivrednom proizvodnjom biće obezbjeđeni plastenici i dva motokultivatora.
S.Vidović



