
У првих седам мјесеци ове године на подручју које оперативно покрива Полицијска управа Градишка пронађено је и контролисано 160 илегалних мигранта, 145 мушкараца, 15 жена и двоје малољетне дјеце, што је мање за 47,7 одсто у односу на исти период прошле године када је евидентирано 306 илегалних миграната, рекао је за Радио-телевизију Градишка замјеник начелника Полицијске управе Градишка Тихомир Ракита.
Ракита је навео да највећи број илегалних миграната потиче из Авганистана, Ирана и Пакистана.
„У периоду јануар-јули 2025. године Полицијска управа Градишка евидентирала је три кривична дјела: крађе, изнуде и противправног лишења слободе“, рекао је Ракита и подсјетио да је полиција у јуну ове године у Ораховој поступала по пријави због сукоба већег броја илегалних миграната.
„Поступањем по пријави утврђено је да су четири лица авганистанског поријекла починила кривична дјела изнуде и противправног лишења слободе јер су уз употребу ватреног оружја противправно затворили 18 илегалних миграната у намјери да прибаве новац њихове родбине за њихову слободу“, појаснио је Ракита.
Ракита је нагласио да је са представницима МУП-а Републике Хрватске и Граничне полиције БиХ одржан састанак у вези са сузбијањем илегалних миграција и реализоване заједничке активности у Градишци у којима су пронађена 72 илегална мигранта.
Он је навео да се илегални мигранти предају у даљу надлежност Служби за послове са странцима која предузима мјере и радње у складу са законским прописима.
Ракита је навео да ће активности на сузбијању илегалних миграција бити настављене и даље и апеловао на грађане да уколико уоче мигранте информацију пријаве најближој полицијској станици или на бесплатан број телефона: 122.
О активностима припадника Полицијске управе Градишка замјеник начелника Полицијске управе Градишка Тихомир Ракита говорио је за емисију ТВ објектив РТВГ-а коју можете погледати вечерас у 20 часова.
С.С.Ц.



