Služen pomen za poginule borce iz Brestovčine

Gradska boračka organizacija Gradiška, u saradnji sa Mjesnom boračkom organizacijom i sveštenstvom Srpske pravoslavne crkve, u povodu slave Hrama Hristovog vaskrsenja, organizovala je danas pomen za poginule borce i civilne žrtve Odbrambeno-otadžbinskog rata iz Brestovčine.
Predsjednik Mjesne boračke organizacije Brestovčina Željko Savanović, rekao je da je kod spomen obilježja, podignutog pored Hrama Hristovog vaskrsenja u Brestovčini, služen parastos za 54 poginula borca u Odbrambeno-otadžbinskom ratu iz ove mjesne zajednice, kao i za 79 boraca sahranjenih u Gradskom groblju u Brestovčini te za sve poginule srpske junake iz proteklih ratova.
Načelnik Službe gradonačelnika Grada Gradiške, Dragutin Kovačević rekao je da je ovo prilika da se još jednom prisjetimo svih koji su dali živote za našu slobodu i podsjetimo da su Srbi slobodarski narod, što dokazuju i brojna spomen obilježja i ogromne žrve u svim proteklim ratovima. Vijence i cvijeće na spomen obilježja položili su predstavnici Gradske uprave Gradiška, porodica pognulih boraca i predstavnici Mjesne i Gradske boračke organizacije Gradiška.
S.V.









