VIJESTIGradiškaDRUŠTVOKošarkaSPORT

Počela košarkaška liga Malih olimpijskih igara

U Areni Gradiška danas je počelo liga takmičenje u odbojci, košarci i malom fudbalu za učenike i učenice osnovnih škola grada Gradiška u okviru Malih olimpijskih igara Republike Srpske.

Šef Odsjeka za društvene djelatnosti u Gradskoj upravi Gradiška Ivan Radenović rekao je da je danas počela liga u košarci za učenike i učenice osnovnih škola i da su na programu četiri utakmice.

„Gradska uprava Gradiška u saradnji sa Ministarstvom porodice, omladine i sporta Republike Srpske i osnovnim školama organizuje gradska takmičenja. Danas je počela liga u košarci, dok će liga u odbojci početi u srijedu 9. februara, a liga u malom fudbalu će početi u petak 18. februara“, naveo je Radenović i dodao da se završetak lige takmičenja očekuje sredinom marta.

Za ligu takmičenja u odbojci, košarci i malom fudbalu za učenike i učenice osnovnih škola u Gradišci  prijavljena je 31 ekipa i u planu je da se odigra preko 70 utakmica.

Obezbjeđene su medalje i pehari za prve tri plasirane ekipe ali i pehari za najboljeg igrača i igračicu u sve tri lige.

Prvoplasirana ekipa takmičenje će nastaviti u Regionalnom prvenstvu, a kasnije i Republičkom.

G.V.-S.S.C.

Povezani članci

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Također pročitajte
Close
Back to top button