VIJESTIPRIVREDARep.Srpska

Ministar Đokić u Moskvi na Trećem forumu budućih tehnologija

Ministar energetike i rudarstva Republike Srpske Petar Đokić rekao je da je učešće Srpske na Trećem forumu budućih tehnologija u Moskvi od ključne važnosti za unapređenje proizvodnih procesa domaće industrije i privlačenje stranih investicija.
Đokić, koji je učestvovao na ovom forumu, ukazao je na značaj međunarodne saradnje u oblasti nauke i tehnologije, saopšteno je iz Ministarstva energetike i rudarstva Republike Srpske.

Tokom foruma uspostavljeni su kontakti sa predstavnicima vodećih kompanija i naučnih institucija radi razmatranja mogućnosti zajedničkih projekata i ulaganja u industriju novih materijala, koja u savremenom svijetu ima široku primjenu.

Glavna tema ovogodišnjeg foruma su novi materijali i hemija, kao i razvoj ove industrije i njena primjena u različitim sektorima privrede, a u okviru dvodnevnog foruma održavaju se plenarne sesije na kojima učesnici razmatraju najnovije naučne i tehnološke trendove.

Ovaj forum, organizovan u okviru Decenije nauke i tehnologije u Rusiji, tokom dva dana okupio je više od 2.000 učesnika iz 20 zemalja, među kojima je i više od 200 stručnjaka u oblasti inovacija.

Forum budućih tehnologija prvi put je održan 2023. godine i danas predstavlja vodeću platformu za diskusiju o razvoju i primeni visokotehnoloških rješenja.

Organizator foruma je Fondacija „Roskongres“, uz podršku najvećih ruskih korporacija.

SRNA

Povezani članci

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Back to top button