ВИЈЕСТИДРУШТВОРеп.Српска

Минић: Очекујем значајне промјене у наредних годину дана; До наредне сриједе имаћемо нову Владу

Циљ је да министри у Влади Републике Српске уђу у свако село. Очекујем значајне промјене у наредних годину дана, рекао је на конференцији за новинаре кандидат за предсједника Владе Републике Српске Саво Минић након данашњих консултација са представницима политичких странака.

– Консултације са партијама које чине власт у Републици Српској прошле су у једној изузетно коректној и доброј атмосфери. Осјетила се управо она енергија коју сам и очекивао. Имамо подршку када су у питању коалициони партнери – нагласио је Минић.

Минић је наговијестио да ће у петак од предсједника Народне скупштине и од предсједника Републике затражити сазивање сједнице Народне скупштине Републике Српске,гдје би била тема избор нове Владе Републике Српске.

– Затражићу сазивање сједнице НСРС, најкасније до сриједе, и мислим да је то реалан рок. Објавићемо план и одржавања сједница наше Владе по општинама. Циљ нам је да сви нашиу министри уђу у све и једно село, да не кажем општину или град. Морамо се приближити нашем народу – додао је Минић.

Он је напоменуо да ће се договорити тачно термински и динамички план, када су у питању и оне одлуке, односно приједлози које су се односили на штедњу свих новорођених у Републике Српској.

– Овдје ћемо додати фонд за алиментацију. Када је у питању реформа јавне управе, и када је у питању све оно што ћемо урадити у јавним предузећима. Ја сам апсолутно свјестан да у року годину дана није рок у којем се може правити једна дугорочна политика, али сам исто тако свјестан и одлучан да ће се осјетити значајне промјене у року од ових годину дана. Оно што је најбитније, а то сам тражио од коалицијалних партнера, Влада Републике Српске ће, ако буде све ишло према договорима и како планирамо, а то је да се до петка заврше консултације са свим и политичким партијима и социјалним партнерима – додао је Минић.

Минић је истакао да је идеја да се прави концентрациона влада и да у њу уђе што више политичких партија из Српске.

– Најављени улазак Социјалистичке партије Српске у нову владу Републике Српске не значи избацивање иког од представника странака које су заступљене у претходној. Уколико се појави још неко у сваком случају је добродошао, али улазак СПС у Владу Републике Српске не значи избацивање никога. Напротив, правимо концентрациону владу – рекао је Минић.

Минић је додао да републичке институције раде свој посао, док политичари у Сарајеву све то покушавају да блате и уруше, те да им се, нажалост, придружила и опозиција из Републике Српске.

– Ја сам по струци правник и знам да је све ово у законским нормама и мислим да се требамо бавити много битнијм стварима него њиховим спекулацијама – поручио је Минић.

РТРС

Повезани чланци

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Back to top button