SERVISNE INFORMACIJE

Ljeto je i zvanično počelo

Ljeto na sjevernoj Zemljinoj hemisferi zvanično je počelo jutros u 4. 42 časova, dok je na južnoj hemisferi u isto vrijeme počela zima.

Za stanovnike sjeverne polulopte ljeto počinje u onom trenutku kada je pravac sjevernog dijela Zemljine ose najbliži Suncu. Toga dana visina Sunca u podne je najveća tokom godine.

U istom trenutku za stanovnike na južnoj Zemljinoj polulopti počinje zima.

Na dan početka ljeta, noć je najkraća, a obdanica najduža.

Sunce je u Gradišci jutros izašlo u 05.03, a zaći će u 20.42 časova.

D. Janković

Povezani članci

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Back to top button