
Културно-умјетничко друштво „Мирково коло“ из Врбашке, отпутовало је јуче у Бугарску, на Међународни фестивал фолклора који се одржава у граду Приморско. Ансамбл из Врбашке, којег чини 80 чланова, представиће се играма из Србије, Македоније и БиХ. На фестивалу ће учествовати фолклорне групе из Румуније, Литваније, Бугарске и Турске.

„Учешће на овом фестивалу, за нас је веома значајно. Дуго смо се припремали, желимо да се представимо у најбољем свјетлу. Конкуренција је велика али је за нас важно да наш наступ буде запажен и да покажемо свој репертоар,“ казао нам је Мирослав Лајић, кореограф КУД-а „Мирково коло“ из Врбашке.

Фолклораши из Врбашке, боравиће осам дана у Бугарској.
М.Пилиповић



