Градишке основне школе спремне за почетак школске године

Предсједник Актива директора основних школа Градишка Александра Кодић рекла је да највише ученика броји ОШ „Данило Борковић“ 846 ученика, од тог броја 102 првачића. Најмање ученика има ОШ „Вук Стефановић Караџић“ 97, од чега 4 првачића.
Кодић је нагласила да ће продужени боравак похађати 793 ученика, од првог до трећег разреда, у свим градишким основним школама.
„Градска управа Градишка суфинансира боравак ученика у продуженом боравку сваке школске године, тако да родитељу у Градишци не плаћају боравак“, рекла је Кодић и додала да ће проширени програм, за ученике путнике од четвртог до деветог разреда, похађати 130 ученика.
Она је нагласила да нема проблема са недостатком наставног кадра.
Школска година почеће у понедјељак 1. септембра.
Д. Јанковић




