Učenici Osnovne škole „Danilo Borković“ Gradiška učestvuju u kvizu „Nauči se, čovječe“

Učenici Osnovne škole „Danilo Borković“ Gradiška uzeli su učešće u kvizu „Nauči se, čovječe“ čije je snimanje počelo krajem januara.
Ovaj kviz jedan je od većih projekata Radio-televizije Republike Srpske koji se realizuje u saradnji sa ETM produkcijom i Republičkim pedagoškim zavodom uz podršku Vlade Republike Srpske.
Producent kviza, iz ETM produkcije, Jovana Kovačević rekla je da u kvizu učestvuju škole iz 32 lokale zajednice.
„Djeca su pokazala visok nivo znanja, a sa snimanja su ponijeli lijepo iskustvo. Emitovanje kviza počeće sredinom marta, a emisije će biti prikazivane vikendom. u ovoj sezoni imamo izmjena, voditelji kviza u ovoj sezoni su poznati glumci Nenad Okanović Oki, koji je autor kviza i Marko Nedeljković“, rekla je Kovačević.
Osnovnu školu „Danilo Borković“ Gradiška prestavljao je osmočlani tim koji je predvodio koordinator, nastavnica srpskog jezika i književnosti Mirjana Vukota.
„Učesnici su se takmičili u oblastima srpski jezik, istorija, geografija i opšta kultura. Četvoročlani takmičarski tim naše škole činili su kapiten Tamara Milenković, Vukašin Stanić, Tajana Marjanović i Elena Vučić. U sportskom dijelu takmičili su se Nikola Subotić i Tihana Mihajlović, a u plesnom dijelu takmičenja Anastasija Mavija i Nikola Božić“, rekla je Vukota.
Kapiten tima Osnovne škole „Danilo Borković“ Tamara Milenković rekla je da je atmosfera na snimanju bila savršena pomalo i takmičarska. „Ovo takmičenje je bilo jedno lijepo iskustvo, a same pripreme nisu bile previše teške“ istakla je Milenkovićeva.
U kvizu je učestovao i učenik šestog razreda Vukašin Stanić koji je rekao da je na snimanju upoznao mnogo novih drugara ali da je najviše oduševljen sa glumcem Nenadom Okanovićem koji je osim što je veliki glumac i velika ličnost.
„Nauči se, čovječe“ je kviz zanimljivog koncepta. Zahtijeva od učesnika visok nivo znanja, ali i brojnih vještina. Iako izgledom ova pažljivo osmišljena igra podsjeća na poznatu igru „Ne ljuti se, čovječe“, suštinski se veoma razlikuju.
G.Vlainić