Побједник Ђурђевданског фестивала „Застава среће“ Немање Михајловића у извођењу Сташе Драгојевић

Побједник 31. Ђурђевданског фестивала дјечије пјесме, Бањалука 2025. је „Застава среће“ Немање Михајловића у интерпретацији Сташе Драгојевић.
На великој сцени у студију Радио-телевизије Републике Српске бриљирало је синоћ 17 малих-великих ђурђевданских звјездица, изводећи премијерно 16 нових композиција.
У својеврсном продукцијском и музичком спектаклу наступили су извођачи из седам земаља: Летоније, Бугарске, Хрватске, Србије, Црне Горе, Сјеверне Македоније, Републике Српске и БиХ, односно из 13 градова. Овогодишња конкуренција је била јака и пред жиријем је био тежак посао.
Стручни жири у саставу: Младен Јанковић, професор на Академији умјетности Универзитета у Бањалуци, Петар Топаловић, композитор и музичар, Маша Миловановић, интерпретаторка побједничке композиције 30. Ђурђевданског фестивала 2024. године, композитор и музичар, Александар Јошић, музички уредник на Телевизији Републике Српске, Игор Дивљак, музички уредник на Радију Републике Српске, Дејан Дејановић, руководилац Музичке продукције РТРС и главни уредник Ђурђевданског фестивала, одлучио је да сљедећим извођачима и композицијама додијели награде:
– Велика награда фестивала „Јадранка Стојаковић“, односно прву награду за композицију добио је композитор Немања Михајловић за композицију „Застава среће“ у интерпретацији Сташе Драгојевић из Новог Сада.
– Другу награду за композицију добила је композиторка Ламиа Белошевић за композицију „Њима кућа, нама дом“ у интерпретацији Марије Награисаловић из Бањалуке.
– Трећу награду за композицију освојио је композитор Неско Хаџимуратовић за композицију „Шарене очи“ у интерпретацији Петра Угрена из Српца.
– Прву награду за интерпретацију добила је Маја Кукрика из Костајнице.
– Другу награду за интерпретацију добила је Марија Награисаловић из Бањалуке.
– Трећу награду за интерпретацију добила је Сташка Милошевић из Брода.
– Награду за најбољи аранжман освојио је Зоран Богдановић Ричи за пјесму „Срећа“.
– Награду за најбољи текст добила је Маја Манојловић за пјесму „Боља планета“.
– Награду публике освојила је интерпретаторка композиције „Рођендан“, Сташка Милошевић.
– Најбоља пјесма за нижи школски узраст према оцјени жирија је: „Вила“ аутора Марка Цвијића, коју изводи Јована Обрадовић.
– Награду за најбољу кореографију освојио је плесни клуб „Гемма“ за композицију „Чаробна игра“ у извођењу Јане Видаковић.
– Награду за најбољи сценски наступ освојио је Петар Угрен другари из УГ „Ц.Е.З.А.Р.“
– Награду жирија учесника добила је интерпретаторка композиције „Срећа“, Инес Асановић.
– Награду за најбољи костим освојила је Керија Гриетина из Летоније.
– Посебно признање за допринос дјечијем музичком стваралаштву додјељено је композитору Ристи Самарџиеву.
– Посебно признање за најмлађег учесника добила је Росица Тончева из Бугарске.
– Посебно признање за домаћег извођача добили су: Јасмина Рамић, Филип Лав Добријевић и Виктор Вукојевић.
– Посебно признање за страног извођача добиле су: Керија Гриетина, Марта Деур, Ивона Завршак, Јана Стојановска, Јана Видаковић и Росица Тончева.
– Посебно признање за етно композицију добио је Бојан Ђурић за композицију „Зор дјевојка“.
До наредног Ђурђевданског фестивала поздрављамо све ђурђевданске звјездице, љубитеље добре дјечије пјесме и позивамо све оне који би вољели да доживе чари нашег фестивала да се пријаве на конкурс идуће године!
РТРС- Д. Ј.